محل تبلیغات شما

در دنیای امروزی در کسب و کار ها واژه ای جدید به نام مشاوره مدیریت مفهوم خاص و تازه ای پیدا کرده است. همچنین نقش مشاوره مدیریت در دنیای رقابت که با سرعت بالایی به سمت جلو می رود بسیار پر رنگ شده است. تقریبا همه ی سازمان ها و شرکت ها از جمله خصوصی و بین المللی تمایل دارند تا از خدمات شرکت های مشاوره مدیریت بهره ببرند و از آن ها استفاده کنند.

همانطور که میدانید به دلیل اهمیت بالای این موضوع بسیاری از نویسنده های مطرح دنیا راجب مشاوره مدیریت کتاب نوشته اند و آنها را روانه بازار کرده اند. برای این که بیشتر با مشاوره مدیریت آشنا شوید و بدانید که وظیفه مشاوره مدیریت دقیقا چیست با ما همراه باشید تا این اطلاعات را با شما در میان بگذاریم.

مشاور مدیر با مدیر چه فرقی دارد؟

امکان دارد برای همه ی شما سوال پیش آمده باشد که مشاور مدیر و مدیر چه تفاوتی با یکدیگر دارند.

همانطور که انتظار می رود این 2 سمت نقش های متفاوتی با یکدیگر دارند و طبیعتا تاثیرات بسیار متفاوتی را بر روی سازمان خواهند گذاشت و وجود هر 2 بسیار ضروری است.

مشاور مدیر براساس موقعیتی که در سازمان یا شرکت دارا می باشد، می تواند بر روی فرد، گروه یا همچنین یک سازمان تاثیرگذار باشد، ولی همانطور که انتظار می رود قدرت مستقیم برای تغییر دادن یا اجرای برنامه ها را نخواهد داشت.

اما مدیر شخصی است که مسئولیت مستقیم دارد و میتواند مستقیم تصمیماتی برای اجرای امور و سایر کار ها بگیرد.

مشاور مدیر در سازمان فعالیت های برنامه ریزی، ارائه دادن توصیه های لازم، مدیریت مالی، بازرسی، تحلیل سیستم، تحقیقات بازار، طراحی محصول  و همچنین ایجاد امنیت توسعه منابع انسانی و . را می تواند به عهده بگیرد. در ادامه لازم است با مفهوم مشاور منابع انسانی ( Human resource consulting ) و وظایفی که بر عهده دارد آشنا کنیم.

مشاور منابع انسانی چه میکند و چه وظایفی دارد؟

مشاور منابع انسانی باید در شاخه های حسابداری، فروش ، آی تی ، بازاریابی ، فروش ، مالی ، و البته مدیریت منابع انسانی برای درک بهتر مسائل و ناکارآمدی  در منابع انسانی و نحوه درمان آن ها کار بلد باشند. مشاور منابع انسانی تفاوت هایی با مشاوره مدیریت دارد که برای درک آن لازم است با مفهوم مشاوره مدیریت نیز آشنا شویم.


مشاوره مدیریت چیست؟

مشاوره مدیریت به معنای یک نوع خدمت می باشد. در این خدمت مشتریان را راهنمایی می کنند تا بتوانند مسایل مدیریتی و همچنین فرصت هایی که برایشان پیش خواهد آمد را شناسایی و در نهایت تحلیل کنند.

مشاوره مدیریت بر اساس شرایطی که مشتریان دارند راه حل هایی را پیشنهاد خواهند داد و اگر مشتریان آن پیشنهادات را قبول کند برای این که بتواند آن ها را به بهترین نحو اجرا کند نیاز به همراهی از سوی کارفرما خواهد داشت.

اگر بخواهیم مشاوره مدیریت را به طور خلاصه برای شما بیان کنیم به صورت زیر خواهد بود:

ارائه دادن روش های پر کاربرد در کسب و کار به شرکت ها و سازمان ها توسط فردی که در این زمینه متخصص است.

خدمتی می باشد که به ارائه دادن توصیه هایی به کارآفرینان و مدیران کسب و کار خواهد پرداخت.

به شرکت ها کمک می کند در زمینه تحلیل و توسعه سودمندی استراتژی های کسب و کار موفق باشند.

مشاوره مدیریت شغلی می باشد که به رهبران شرکت ها، دولت ها، سازمان ها و مراکز غیرانتفاعی، خدمات در زمینه مشاوره و سرمایه گذاری در حوزه کسب و کار ارائه می دهد.

 

اگر با مطالعه این مقاله سوالاتی راجب مشاوره مدیریت دارید و میخواهید بیشتر با آن آشنا شوید به شما پیشنهاد می کنیم سایت شاپرک را مطالعه نمایید.

 

shaapaaraak

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی